2021 LİMİTED ŞİRKET LTD KURULUŞ MALİYETLERİ NE KADAR OLDU ?

     "2021 yılında limited şirket kuruluş maliyeti ne kadar,  limited şirket kuruluş giderleri nelerdir , ltd kuruluş masrafları ne kadar oldu, ltd kurmak için ödeyeceğim giderler nelerdir , limited şirket kurmak pahalı mı , limited şirket kuruluş ücretleri nelerdir , 2021 toplam ltd maliyeti ne kadar ???"

 

    Limited şirketlerin kuruluş maliyetleri ve kuruluştan sonraki aylık maliyet kalemleri benzerlik göstermekle birlikte , maliyet rakamları , şirketin ortak sayısı,  sektör sayısı, faaliyet alanı, işçi çalıştırılması, ortaklar arasında yabancı olması , şirketin özellikleri gibi kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. 

 

     2021 yılında ki minimum gereksinimler kapsamında, limited şirket kuruluş giderleri toplam olarak 2.300 - 2.400 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyet , tek ortaklı bir limited şirketin kuruluşu için gerekli minimum ve bütün gereksinimleri (noter, ticaret odası, kuurluş hizmet ücreti, kaşeler vs.) içermektedir.  Aşağıdaki bağlantıdan , örnek maliyet tablosunu inceleyebilirsiniz. 

 

 >>>>>Limited şirket kuruluşu Örnek Maliyet Tablosu 

  İşinize özel, güncel ve ayrıntılı maliyet  tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle herzaman iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

   Saygıdeğer Girişimci ;  Limited şirket kuruluş sürecinde , maliyetler ve giderlerden daha da önemli olan konu,  şirket kuruluşu ve sonrasında ki muhasebe işleri için hizmet alınacak doğru adresi belirlemektedir. 

 

    İşinde tecrübeli ve dinamik bir ekip, sizi doğru yönlendirecek, işinizi hızlı ve doğru yapacak, işinizi mali risklere karşı koruyacak  ve maliyet tuzaklarına düşmemeniz konusunda size yol gösterecektir. 

Etiket ; Limited şirket, LTD, maliyet, maliyetler, gider, giderler, masraf, masraflar, ücretleri, kuruluş, açlış, 2021, 2021 ltd kuruluş giderleri, 2021 limited şirket kuruluş maliyeti, 2021 limited şirket açılış maliyeti, ltd kuruluş giderleri ne kadar, ltd kuruluş masrafları ne kadar, ldt kurmak kaç para, limited şirket kurmak kaça mal olur

     Limited şirket kurmak isteyen pek çok girişimcinin en çok merak ettiği konuların başında,  limited şirketin kuruluş giderleri , ödenecek masraflar ve maliyetler vardır.  Özellikle ilk defa limited şirket kuracak olanlar , aşağıdaki gibi ve benzeri sorular sormaktadır ; 

2021 DE LİMİTED ŞİRKETİN AYLIK GİDERLERİ NE KADAR OLDU

 

       Limited şirketlerin aylık ödediği ücretler, vergileri ve giderleri, şirketin özellikleri, kar-zarar durumu ve büyüklüğüne göre değişecektir.  Tek ortaklı ve hiç faaliyeti olmayayan bir limited şirketin aylık ortalama giderleri aşağıdaki gbibi olacaktır.  

 

  1. KDV nin Damga Vergisi ;  64,10 TL -Aylık ödenir .  Eğer şirketin kazancı varsa,  gelir ve gider faturalarına ki KDV durmuna göre hesaplanan aylık katma değer vergisi.
  2. Şirket personellerinin aylık 4A sigorta primi ve vergileri ; Ortalama olarak, işçinin  aylık net ücretin % 42 - %45'i kadar. Her ay ödenir. 
  3.  Şirket Müdürünün 4B Sigorta primi (Başka bir işte sigortalıysa gerekmez ) ; 1.050 TL - Her ay düzenli ödemelerde ödenecek indirimli tutardır.
  4. Muhtasar Beyannamenin damga vergisi ve yapılan stopaj Kesintileri ; İşyerinizin kirası (mülk sahibi gerçek kişi ve kira için fatura vermiyorsa) , smm ye ödenen ücret , işçilerin maaşlarına göre çıkar. İşçi varsa aylık ödenir. İşçi yoksa 3 aylık ödenebilir. 
  5. Geçici Vergi Beyannamesinin Damga  ödemesi ; 99 TL - 3 ayda bir ödenmektedir. Şirket kar ederse, ek olarak kurumlar vergisi oluşur. 
  6. Muhasebe defterlerinin Noter Onay Giderleri -  1.100 TL civarı - Her yıl ödenir. 
  7.  Ticaret odasının veya meslek odasının üyelik ücretleri  - Her yıl
  8. Belediye Vergileri - İşyerinizin metrekaresine göre değişir. 
  9.  Mali müşavir servis ücreti - Sözleşme yıllık yapılır. Ödemeyi , anlaşmaya bağlı olarak yıllık veya aylık yapabilirsiniz. Limited şirketin, iş hacmi, işçi sayısı, şube sayısı, ithalat ihracat kriterlerine göre belirlenir.