2021 anonim ŞİRKET aş KURULUŞ MALİYETLERİ NE KADAR OLDU ?

    Anonim şirketlerin kuruluş maliyetleri ve kuruluştan sonraki aylık giderleri benzerlik göstermekte, gider rakamları, şirketin ortak sayısı,  sektör sayısı, faaliyet alanı, işçi çalıştırılması, ortaklar arasında yabancı olması , şirketin özellikleri gibi kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. 

 

     2021 yılında ki minimum gereksinimler kapsamında, anonim şirket kuruluş giderleri toplam olarak 2.580 - 2.700 TL 'den başlamaktadır. Bu maliyet , tek ortaklı bir anonim şirketin kuruluşu için gerekli minimum ve bütün gereksinimleri (noter, ticaret odası, kuruluş hizmet ücreti, kaşeler vs.) içermektedir.  Aşağıdaki bağlantıdan , anonim şirket kuruluşunda ödenecek giderleri gösteren örnek maliyet tablosunu inceleyebilirsiniz. 

 

 >>>>>anonim şirket kuruluşu Örnek Maliyet Tablosu 

      Şirketinize özel, güncel ve ayrıntılı maliyet  tablosunu ÜCRETSİZ almak için bizimle herzaman iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

   Saygıdeğer Girişimci ;  Anonim şirket kuruluş sürecinde , maliyetler ve giderlerden daha da önemli olan konu,  şirket kuruluşu ve sonrasında ki muhasebe süreçleri için hizmet alınacak doğru adresi belirlemektedir. 

 

        Bu konularda tecrübeli ve dinamik bir ekip, sizi doğru yönlendirecek, işinizi hızlı ve doğru yapacak, işinizi mali risklere karşı koruyacak  ve maliyet tuzaklarına düşmemeniz konusunda size yol gösterecektir. 

Etiket ; Anonim, şirket, aş, AŞ, maliyet, maliyetler, gider, giderler, masraf, masraflar, ücretleri, kuruluş, açlış, 2021, 2021 aş kuruluş giderleri, 2021 anonim şirket kuruluş maliyeti, 2021 anonim şirket açılış maliyeti, aş kuruluş giderleri ne kadar, aş kuruluş masrafları ne kadar, aş kurmak kaç para, anonim şirket kurmak kaça mal olur

      Anonim şirket kurmak isteyen pek çok girişimcinin en çok merak ettiği konuların başında,  anonim şirketin kuruluş giderleri , ödenecek masraflar ve maliyetler vardır.  Özellikle ilk defa anonim şirket kuracak olanlar , aşağıdaki gibi ve benzeri sorular sormaktadır ; 

 

     "2021 yılında anonim şirket kuruluş maliyeti ne kadar,  anonim şirket kuruluş giderleri nelerdir , aş kuruluş masrafları ne kadar oldu, aş kurmak için ödeyeceğim giderler nelerdir , anonim şirket kurmak pahalı mı , anonim şirket kuruluş ücretleri nelerdir , 2021 toplam aş maliyeti ne kadar ???"

2021 DE ANONİM ŞİRKETİN AYLIK GİDERLERİ NE KADAR OLDU

 

       Anonim şirketlerin aylık ödediği ücretler, vergileri ve giderleri, şirketin özellikleri, kar-zarar durumu ve büyüklüğüne göre değişecektir.  Tek ortaklı ve hiç faaliyeti olmayayan bir anonim şirketin aylık ortalama giderleri aşağıdaki gbibi olacaktır.  

 

  1. KDV nin Damga Vergisi ; 64,10 TL - her ay ödenir .  Eğer şirketin kazancı varsa,  gelir ve gider faturalarına ki KDV durmuna göre hesaplanan aylık katma değer vergisi.
  2. İşletme personellerinin aylık 4A sigorta ödemeleri ve vergileri ; Ortalama olarak, işçinin  aylık net ücretin % 42 - %45'i kadar. Her ay ödenir. 
  3.  Şirket Yetkilisinin 4B Sigorta primi (Başka bir işte sigortalıysa gerekmez ) ; 1.050 TL - Her ay düzenli ödemelerde ödenecek indirimli tutardır.
  4. Muhtasar Beyannamenin damga vergisi ve yapılan stopaj Kesintileri ; İşyerinizin kirası (mülk sahibi gerçek kişi ve kira için fatura vermiyorsa) , smm ye ödenen ücret , işçilerin maaşlarına göre çıkar. İşçi varsa aylık ödenir. İşçi yoksa 3 aylık ödenebilir. 
  5. Geçici vergi beyanının damga vergisi; 99 TL - 3 ayda bir ödenmektedir. Şirket kar ederse, ek olarak kurumlar vergisi oluşur. 
  6. Muhasebe defterlerinin noterlik tasdik giderleri -  1.100 TL civarı - Her yıl ödenir. 
  7.  Ticaret odasının ve bağlı olunan diğer odaların (sanayi odası, meslek odası vb.) üyelik ücretleri  - Her yıl
  8. Belediye Vergileri - İşyerinizin metrekaresine göre değişir. 
  9.  Mali müşavirlik muhasebe hizmet ücreti - Sözleşme yıllık yapılır. Ödemeyi , anlaşmaya bağlı olarak yıllık veya aylık yapabilirsiniz. Limited şirketin, iş hacmi, işçi sayısı, şube sayısı, ithalat ihracat kriterlerine göre belirlenir.