Enerji Ve inşaat Sektörü Şirket Kuruluşu ve Gerekli İzinler

      Bu bölümümüzde , enerji ve inşaat sektöründe işyeri  açmayı düşünen girişimciler için, işyerinin kuruluş aşamaları, prosedürleri ve maliyetleri hakında bilgi paylaşacağız. 

 

       Öncelikle belirtmek gerekirse,  enerji ve inşaat sektöründe şirket  kurmak isteyen girişimciler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurup , ticari faaliyetlerde bulunabilirler.  Yani şirket türünün , yasal prosedürler açısından önemi yoktur.   Lakin, ticari prejtij ve çalışılan firmalara sağlayacağı güven açısından,  bizim tavsiyemiz, sermaye şirketi kurmaları yönündedir. Bu Limited ya da anonim şirket olabilir.

Etiket; kuruluş, şirket kuruluşu,şirket açılışı, enerji ve inşaat sektörü şirket kuruluşu, inşaat şirketi kuruluşu, enerji şirketi kuruluşu , inşaat sektörüne uygun şirket türleri, enerji sektörüne uygun şirket türleri, enerji şirketi kuruluşu, inşaat firması açılış süreçleri

       Enerji Ve inşaat Sektöründe, şirketi kuruluş süresi, kuracağınız şirket türünüe göre değişiklik gösterecektir.  Bireysel şirketler, bir gün içinde kurulabilirken , Sermaye şirketlerinde bu süre, ortalama 3 - 4 iş günü'dür. 

      

      Şirket kuruluş süreçleri ve maliyetleri ile ilgili detaylı bilgiler için, aşağıdan ilgili linki tıklayınız ;

Enerji Ve inşaat Sektörü Şirket Kuruluş Süreçleri

Enerji Ve inşaat Sektörü Gerekli İzinler;


Genel İzin ve Başvurular;

 

          Genel anlamda Enerji Ve inşaat sekötründe işyeri açılışı yapabilmek için öncelikle kuruluş aşamasında Vergi Dairesi, şahıs işletmeleri için seçmeli olarak ticaret ya da meslek odası, sermaye şirketleri için ticaret odası başvurusu yapılması gerekiyor. Eğer personel çalıştırılacaksa SGK başvuruları yapılacak. İşyeri Ruhsatı için ise belediyeden izin alınacaktır.

  • Vergi Dairesi

  • Sosyal Güvenlik Kurumu

  • Belediye

  • Ticaret Odası / Meslek Odaları

 

Sektöre Özel İzin ve Başvurular

  • Enerji Bakanlığı

  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

 

09.7.2021 Güncel

İşiniz için detaylı maliyet tablosunu ÜCRETSİZ almak ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.